1.montaż drzwi wewnętrznychMontaż drzwi wewnętrznych, to bardzo częsty element generalnego remontu mieszkania. Znudziły nam się stare drzwi, nie będą pasować do nowego wnętrza lub są, po prostu zniszczone? Trzeba je wymienić.

O czym należy pamiętać i co sprawdzić przed zabraniem się do montażu drzwi wewnętrznych w naszym mieszkaniu?

W przypadku wymiany drzwi wewnętrznych należy jedynie sprawdzić, czy chodzi o drzwi lewe, czy też prawe. U większości producentów drzwi zaopatrzone są w zawiasy i zamki, jedynie należy dobrze wymierzyć wielkość drzwi, aby po docięciu nie pozostawała zbyt duża szpara pomiędzy drzwiami, a podłogą.

Przy wymianie drzwi i ościeżnicy są dwie opcje:

1. Na starą ościeżnicę nakładamy nową zakupioną w sklepie – przy wymianie docinamy ościeżnicę tak, aby stykała się z podłogą, (do wykończenia styku z podłogą stosujemy silikon lub też listwę wykańczającą), a jej górna część była na styk z łączeniem się ościeżnicy poziomej i pionowej. Jeżeli ościeżnica jest ucięta w poziomie, możemy ją pozostawić tak uciętą lub też przyciąć pod kątem 45 stopni.

Po wykonaniu tych czynności ościeżnicę montujemy za pomocą wkrętów, kołków lub dybli, a następnie używamy kleju lub też pianki montażowej, które wypełnią całą powierzchnię łączenia (przy użyciu pianki montażowej pamiętamy, aby do czasu jej wyschnięcia zamontować poprzecznie listwy w celu uniemożliwienia jej deformacji). Podczas wykonywania tych czynności należy mieć poziomicę, aby utrzymać ościeżnicę w pionie jak i w poziomie. Następnie przymocowujemy listwy wykończeniowe. Po wykonaniu tych czynności i wyschnięciu spoiwa należy dokładnie wymierzyć miejsca zawiasów i blachy służącej do blokowania zamka. Po zamontowaniu zawiasów postępujemy podobnie jak przy montażu drzwi.
montaż drzwi wewnętrznych2. Przy wymianie starej ościeżnicy na nową, w przypadku, gdy stara ościeżnica jest zamontowana jedynie na kołki, piankę lub też klej, po jej usunięciu i wyczyszczeniu pozostałości wykonujemy czynności jak wyżej. Natomiast, gdy ościeżnica jest zamontowana w taki sposób, że haki są zabetonowane w boki ścian, staramy się wyciąć ościeżnicę, pamiętając o tym, aby nie uszkodzić ścian ani podłoża, co wiązałoby się z dodatkową pracą związaną z naprawami. Po wycięciu starej ościeżnicy postępujemy jw.

 
3. Podczas zakładania ościeżnicy w nowo wybudowanym budynku należy pamiętać, że otwory na drzwi mają być już przygotowane do ostatecznego montażu, aby nie uszkodzić drzwi i ościeżnicy.

Do wymiany drzwi i ościeżnicy niezbędne nam będą: młotek, wkrętarki, kołki rozporowe, klej lub pianka montażowa, (w zależności na jaki element montażowy się decydujemy) listwy rozporowe, dyble, poziomica.
Należy uważać, aby pracę przy wymianie ościeżnicy wykonywać, gdy powierzchnie, do których je będziemy mocować, były przygotowane i suche. Jak podają poradniki temperatura, przy wykonywaniu tych czynności powinna wynosić 18 stopni, a wilgotność nie więcej niż 65 procent.

adminPORADNIKdrzwi wewnętrzne montaż,montaż drzwi,montaż drzwi wewnętrznych instrukcjaMontaż drzwi wewnętrznych, to bardzo częsty element generalnego remontu mieszkania. Znudziły nam się stare drzwi, nie będą pasować do nowego wnętrza lub są, po prostu zniszczone? Trzeba je wymienić. O czym należy pamiętać i co sprawdzić przed zabraniem się do montażu drzwi wewnętrznych w naszym mieszkaniu? W przypadku wymiany drzwi wewnętrznych...usługi remontowo - budowlane